Jak fotografować gady do oferty sprzedaży?

Jakiś czas temu gdy wymieniałem całą swoją hodowlę na wyselekcjonowane odmiany gekonów lamparcich natknąłem się na kiepskiej jakości zdjęcia w ofertach. Bywało także, że w taki sposób sfotografowane gekony nie tylko nie zachęcały do kupna, ale nawet i zniechęcały do dalszego przeglądania oferty u danego hodowcy.

Przy okazji z powodu kontaktów z hodowcami ten czas nałożył się także z licznymi pytaniami o to jak „lepiej fotografować gady”. Wtedy postanowiłem napisać mały poradnik, ale niestety z czasem bywało różnie, a z zapałem jeszcze gorzej 🙂 Teraz przy okazji odświeżania strony jednak spróbuję napisać pierwszy wpis na blogu także bądźcie litościwi i piszcie co mogę poprawić.

Najpierw napisze jak ja to zrobiłem, a za raz poniżej opisze jak możecie ograniczyć koszta do minimum.

Użyłem:

  • Aparatu Nikon D7100 z obiektywem Nikkor 24-7mm f/2.8:)
  • Wyzwalacz radiowy YongNuo YN-622N do Nikon’a
  • Namiotu bezcieniowego
  • Trzy statywy i lampy reporterskie 2xYongnuo 565ex oraz Nikon SB900 z parasolkami.

Wersja „po kosztach”:

  • Aparat, który posiada wbudowaną lampę błyskową
  • Żarówki błyskowe – 65 zł jedna
  • Namiot bezcieniowy – 40 zł 

     Radził bym zrobić taki patent aby światło błyskowe z aparatu odbijało się ku górze aby nie powstawały twarde cienie na fotografii.

   Oczywiście żarówki musza być tak skierowane aby błyskały przez białe płaszczyzny namiotu. Istnieje także opcja oświetlenia zwykłymi żarówkami natomiast wtedy gekony zamykają oczy z powodu nadmiernej ilości światła. Do namiotu możecie włożyć jakiekolwiek podłoże. Ja wykorzystałem biała kartkę a4.

    Oto schemat z tym, że brakuje namiotu bezcieniowego w którym znajdował się gekon:

Tylko proszę nie masakrujcie potencjalnych klientów fotografując gady w pojemnikach po sałatce czy kubku :O To jest naprawdę straszne nie tylko dla potencjalnego kupca, ale i przede wszystkim dla zwierzaka!

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *